Hranické hry bez hranic

26. 06. 2024     sekce: Úspěchy žáků     autor: Jan Mazan     tisk: tisk článku

Ve středu 26. června 2024 se naši žáci pustili do soutěžního zápolení na 23. ročníku Hranických her bez hranic, které se konaly v prostředí kasáren generála Zahálky. Cela akce nabízí pro veřejnost pestrý program plný technických ukázek a aktivit IZS, ale naši sportovci se nadšeně zapojili do náročných disciplín, které vojáci připravili a podali fantastické výkony.

Celkem 7 týmů ze základních škol Hranic a okolí, včetně Struhlovska, 1. máje, Studentské, Drahotuš, Bělotína a Hustopeč. Soutěžilo v šestičlenných týmech o pohár velitele 71. mechanizovaného praporu. Naši školu hrdě reprezentovalo 6 sportovců a jeden náhradník: Erin Ptáčková, Martina Štukovská, Matouš Hendrych, Vojtěch Dornica, Jakub Post, Vojtěch Dostál a Marek Grammer.

Tento tým ukázal, že má na to zvítězit a převzít příčku nejvyšší. Hod granátem na cíl, prověřením paměti, lezení po provazovém žebříku, překážková dráha, střelba na střeleckém trenažeru, běh s medicinbalem, hledání předmětů za pomocí detektoru kovů a šplh na tyči – to jsou disciplíny, které jim nejsou cizí a v několika z nich dokonce zvítězili! Vyhodnocení soutěží potvrdilo jejich úsilí a přebrali krásné věcné ceny hodné prvního místa, včetně putovního poháru.

Děkujeme všem za reprezentaci školy a přejeme hodně dalších sportovních úspěchů.

P.S. Putovní pohár je k vidění ve školní vitríně na chodbě!

P.S.S. Příští rok obhajujeme!

Výsledky:

1. ZŠ ŠROMOTOVO